Apzinātības prakse

Dažas atziņas.

  1. Apzinātības prakse stiprina mūsu uzmanību, realitātes izjūtu, sevis un apkārtējās pasaules pieņemšanu.
  2. Tās būtiskas iezīmes ir iemaņa skatīties uz pasauli ar jaunatklājēja acīm, māka apzināties savas uzmanības fokusu, nošķirt faktus no interpretācijām.
  3. Māku izkopšanas instrumenti – meditācijas, vizualizācijas, dažādi vingrinājumi… stiprina apzinātības iemaņas un izkopj vērīgumu.
  4. Gan biznesā, gan privātajā dzīvē apzinātība var kļūt par dzīves uztveres veidu, kas ir cilvēku dziedinošs, jo apkārtējo un iekšējo realitāti padara reālistiskāku.
  5. Apzinātības prakse ir zinātniski pamatota, loģikai pakļauta. Tā nav mistikas vai ticības daļa (vai, teiksim, tā – nav gluži tikai tāda).
  6. Apzinātības prakse mūsdienu pasaulē ir ne tikai jēdzīga, bet arī modīga parādība, tāpēc ir svarīgi nošķirt mītus no realitātes.
  7. Apzinātība arī pasmaida par perfekcionismu un liek atcerēties: mēs visi varam funkcionēt nevis absolūti perfekti, bet tik labu, cik nu tajā brīdī varam.
  8. Apzinātība nav iedzimta, bet kopjama parādība.
  9. Viens no visiem cilvēkiem pieejamākajiem veidiem, kā attīstīt savu apzinātību, ir ēšana. Izjust katra kumosa smaržu, garšu, vieliskumu…
  10. Apzinātības fokuss bieži aizslīd… Vai tas būtu iemesls uzskatīt, ka „cilvēks ir nespējīgs apzinātībai”? Nē, arī uzmanības novirzīšanos var apzināties un atgriezt atpakaļ. Mūsu kārdinoši vilinošo stimulu pārpilnajā pasaulē…


Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Aizpildīšanai obligātie laukumi *

*

*