Sagaidot Ziemassvētkus un Jauno gadu, es Jums novēlu

Mīļie!
Sagaidot Ziemassvētkus un Jauno gadu, es Jums novēlu padomāt, kāda ir Jūsu dzīves devīze! Cilvēkiem un valstīm tās ir bijušas dažādas: “Par Dievu, Firstu un Tēvzemi!” (Lihtenšteina), “Vienotība dod spēku!” (Andora), “Brīvība, Vienlīdzība, Brālība!” (Francija), “Labs darbiņš, kas padarīts!” (Annas tante)…
Piemēram, man ilgus gadus devīze ir bijusi jauka, patiesa un sirsnīga: “Vai, cik grūts mūžs!’
Tā ir mani apmierinājusi un nomierinājusi jebkurā dzīves brīdī, jo tajā nav nekā pompoza, liekulīga un stulba.
Taču pat šo jauko devīzi es nesen apmainīju pret jaunu.
Proti, “Zaļā zīda apakšveļa ir jāvelk šodien!”
Pirmajā brīdī izklausās ekstravaganti, taču savā būtībā – lieliska devīze!
Lai Jūs labāk saprastu, citēšu kontekstu (Solvitas proponētu):
“Mans draugs atvēra savas sievas kumodes lādīti un izņēma paciņu, kura bija ietīta zīdpapīrā un pārsieta ar sārtu lenti.
Tā nebija…
…neparasta paciņa, tā bija paciņa ar skaistu, zaļu zīda veļu. “To es viņai nopirku, kad mēs pirmo reizi bijām Ņujorkā. Tas bija 8 vai 9 gadus atpakaļ. Viņa nekad to nav uzvilkusi. Viņa glabāja to īpašam gadījumam. Es domāju, ka tagad ir pienācis šis īpašais gadījums.”
Viņš piegāja pie gultas un nolika veļu, kur stāvēja pārējās lietas, kas bija paņemtas no apbedīšanas biroja. Viņa sieva nomira.
Tad Viņš pagriezās uz manu pusi un teica: “Neko taupi īpašam gadījumam; katra diena, kuru Tu nodzīvo ir īpašs gadījums”.
Šodien es vairāk lasu un mazāk sekoju kārtībai visapkārt. Es apsēžos savā verandā un priecājos par skaisto skatu, nepievēršot uzmanību nezālēm. Es pavadu vairāk laika ar ģimeni un saviem draugiem, un mazāk laika veltu darbam. Tagad es vairs neko neglabāju: es katru dienu lietoju savas kristāla glāzes. Ja vajag, uzvelku savu jauno žaketi, lai aizietu uz veikalu iepirkties. Arī savas mīļākas smaržas lietoju ikdienā, tā vietā, lai iesmaržotos tikai svētkos. Tādi teikumi kā “gan jau kādreiz” vai “kādā no dienām”, ir izdzīti no mana vārdu krājuma. Ja tas ir tā vērts, es gribu redzēt, dzirdēt un darīt lietas šeit un tagad.”
Priecīgus Ziemassvētkus un ļoti laimīgu Jauno gadu!!!
Sirsnībā – UģisKomentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Aizpildīšanai obligātie laukumi *

*

*